Polish

Polish

Witamy w Wakefield Wines

Trzy Generacje Producentów Win
Trzy Generacje Producentów Win w dolinie Clare Valley w Australii Południowej dokonały, że Wakefield Wines stała się jedną z najbardziej lubianych i najbardziej poważanych australijskich winiarni. Rodzina Taylor na początku handlowała winami w Sydney, gdzie zaczęli pasjonować się wspaniałymi winami Bordeaux. W roku 1969 Bill Taylor Senior zakupił ziemię w dolinie Clare Valley i posadził winorośle Cabernet Sauvignon oraz Shiraz z zamiarem produkcji win, które będą dorównywać najlepszym wielkim światowym winom. Pierwsze wino - Cabernet Sauvignon wyprodukowane w roku 1973 zdobyło złoty medal w każdym narodowym konkursie do którego przystąpiło zanim wygrało prestiżowe Montgomery trofeum na Royal Adelaide Wine Show (Królewski Pokaz Win w Adelajdzie).
Dolina Clare Valley, Australia Południowa

Jeden z najbardziej malowniczych regionów winnicowych jakim jest Clare Valley ma słusznie zasłużoną reputację produkcji win światowej klasy. Nasze rodzinne winiarnie z ich ziemią terra-rossa z czerwoną gliną na kamieniu wapiennym są usytuowane 350m powyżej poziomu morza. Chłodne południowe podmuchy w lecie powodują, że region cechuje bardziej umiarkowany klimat kontynentalny niż by na to wskazywało jego położenie geograficzne. Czynniki te są niezbędne dla spowolnienia procesu dojrzewania i sprawiają, że delikatne, aromatyczne białe wina mogą wspaniale rozkwitać obok intensywnie aromatycznych bogatych odmian win czerwonych. Nasza winiarnia w dolinie Clare Valley dostarcza dużą różnorodność najlepszej górnej ziemi , ziemi dolnej oraz mikroklimat.

Wina Najwyższego Kalibru
Australijski czołowy krytyk win, James Halliday, nagrodził Wina Wakefield najwyższą możliwą oceną pięciu czerwonych gwiazdek, jakie są przyznawane “Wybitnym winiarniom zdolnym do produkcji win najwyższego kalibru.” Od momentu pierwszego wypuszczenia na rynek wina Wakefield Cabernet Sauvignon wygrało ono złoto na każdej wystawie win do której przystąpiło; Wakefield Wines jest stałym zdobywcą medali i dotąd otrzymał ponad 3000 medali na prestiżowych konkursach win dookoła świata.

The Wakefield Seahorses (koniki morskie) – nasza marka jakości.
Przekonanie mojej rodziny, że ziemia “ terra rossa” w dolinie Clare Valley jest idealna do produkcji wina powstało niespodzianie podczas wykopywania tamy dla winiarni. Znaleziono tam skamieniałe pozostałości małych koników morskich w podłożu skalnym wapienia – będącymi potwierdzeniem, że powierzchnia ta była kiedyś podłożem starożytnego śródlądowego morza. Zatem zupełnie naturalnym stało się, że te koniki morskie zostały następnie zaadaptowane do reprezentowania win naszej rodziny. Dzisiaj trzy koniki morskie stanowią hołd dla trzech generacji producentów wina rodziny Taylorów i także służą jako marka jakości, którą znajdziesz na każdej butelce wina Wakefield.”

Mitchell Taylor

Materialy Wakefield

Kolekcja Win – Portfolio Produktów Wakefield (download linkę)